1398/04/09

دستورالعمل استفاده از محصولات

 
تمیز کردن کابینت های هایگلاس

 

 

نحوه ی تمیز کردن کابینت های های گلاس را در این مقاله مطالعه نمایید.

 

 

توصیه های گروه طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه گردو درباره نحوه صحیح تمیزکردن کابینت های هایگلاس:

 

در صورتی که لکه های چربی مقاومی بر روی کابینت هایگلاس سفید یا رنگ های روشن ایجاد شد، می توانید این لکه ها را با محلول خانگی سرکه و جوش شیرین، از سطح کابینت بزدایید. برای این کار، کافی است یک فنجان سرکه و یک قاشق جوش شیرین را با دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. سپس دستمال نخی را به این محلول آغشته نمایید و به سطوح کابینت بکشید.

استفاده از دستمال آغشته به مایع ظرف شویی هم می تواند برای زدودن لکه های نه چندان سخت چربی، راهگشا باشد.

استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن کابینت های گلاس سفید مانعی ندارد البته به جز مواد سفید کننده.

 

 

 

 

 
تمیزکردن های کابینت های چوبی و ام دی اف

 

 

نحوه تمیزکردن های کابینت های چوبی و ام دی اف را در این مقاله مطالعه نمایید

 

توصیه های گروه طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه گردو درباره روش صحیح تمیز کردن کابینت های چوب و ام دی اف:

 

 

 

(تمیز کردن کابینت های چوبی به صورت روزانه)

 

۱-یک فنجان سرکه سفید را با یک فنجان آب مخلوط کنید. این محلول تمیز کننده ضعیف برای پاک کردن روزمره کابینت‌های چوبی مناسب است. این محلول رنگ چوب را تغییر نمی‌دهد و موجب باد کردن آن نمی‌شود.

اگر نمی خواهید تمیز کاری را با سرکه انجام دهید، می توانید از محلول مایع ظرفشویی رقیق شده استفاده کنید. یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب مخلوط کنید. همچنین می توانید از یک محلول شستشو موجود در فروشگاه ها برای این کار استفاده کنید.

توجه: از پاک کننده‌های همه منظوره برای تمیز کردن کابینت‌های خود استفاده نکنید. زیرا ممکن است موجب تغییر رنگ و شکل آن بشود.

 

 

(تمیز کردن کابینت های چوبی به صورت عمقی)

 

۱- پاک کننده مخصوص سطوح چوبی خریداری کنید. این محصول برای تمیز کردن چربی‌ها و دیگر مواد چسبنده، بدون آسیب رساندن به سطوح چوبی طراحی شده است. پاک کننده سطوح چوبی از سرکه یا محلول صابون ساده قویتر است، بنابراین اگر می‌خواهید کابینت خود را به صورت عمقی تمیز کنید، این یک راه حل مناسب است.

 ۲- ابتدا محلول تمیزکننده را در یک نقطه دور از دید روی کابینت تست کنید. اگر سطح کمرنگ یا مات شود، از پاک کننده استفاده نکنید و یک محلول ملایم تر را انتخاب کنید.

 محلول تمیزکننده را روی کابینت خود اسپری کنید. با استفاده از یک پارچه نرم محلول را با حرکات دایره‌ای بر روی کابینت های خود بکشید. از فشار دادن محکم پارچه روی کابینت خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث خراشیدگی چوب شود. تا زمانی که همه چربی‌ها و کثیفی‌ها از کابینت پاک شوند کار را ادامه دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(براق کردن کابینت های چوبی)

 

۱- برای این کار باید از یک اسپری یا واکس جلا دهنده مناسب استفاده کنید. از جلا دهنده‌ای استفاده کنید که مناسب کابینت ها و ظاهر آشپزخانه شما باشد.

۲- قبل از استفاده از جلا دهنده باید کابینت ها را تمیز کنید تا هیچ گرد و لکه چربی روی آن نماند.

۳- جلا دهنده را روی یک پارچه تمیز و خشک ریخته و روی کابینت ها بمالید. برای جلوگیری از خراش دادن چوب از یک حوله نرم یا پارچه میکروفایبر استفاده کنید

 

 
 
تمیز کردن داخل کابینت ها

 

نحوه ی تمیز کردن داخل کابینت ها را در این مقاله مطالعه نمایید.

توصیه های گروه طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه گردو درباره نحوه صحیح تمیزکردن داخل کابینت ها:

 
- از یک مسواک برای تمیز کردن امتداد لبه ها و شیارها استفاده کنید. 
- اجازه دهید قبل از قرار دادن هر آیتم در کابینت یا کشو، سطح آن کاملا خشک شود. 

- از روکش های مخصوص قفسه ها، برای کمک به محافظت از سطوح و تمیزکردن آسان تر، کمک بگیرید. این روکش ها ارزان است اما اغلب قابل شستشو نبوده و نیاز به تعویض دارند. 

 

 

 

 

 

 

 
تمیز کردن کابینت های رنگ شده

 

نحوه ی تمیز کردن کابینت های رنگ شده را در این مقاله مطالعه نمایید.

توصیه های گروه طراحی دکوراسیون داخلی گردو درباره نحوه صحیح تمیزکردن کابینت های رنگ شده:

 

کابینت های رنگ شده، دوام بیشتری نسبت به کابینت های چوبی دارند و برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه از مواد شوینده ی قوی تری می توان استفاده کرد

 -برای لکه های سخت، خمیری از جوش شیرین و آب، کثیفی ها را از بین ببرید. 
- از پاک کننده ها ساینده و یا پد تمیز کاری استفاده نکنید چرا که آنها می توانند باعث ایجاد خراش روی سطوح شوند.

کابینت های رنگ شده را با مواد شوینده چند منظوره که اسیدی نیستند، تمیز کنید و نگران از بین رفتن مایع براق کننده نباشید. این مواد شوینده چند منظوره معمولا در سوپر مارکت ها موجودند و به سهولت خواهید توانست آن ها را تهیه کنید. برای شروع کار، مواد پاک کننده را روی سطوح چربی اسپری نمایید و با اسکاچ یا دستمال، به صورت محکم بر روی ذرات چربی بکشید تا چربی محو شود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نکته:

 اگر کابینت های شما با مواد رنگی بر پایه آب، مانند رنگ پلاستیک، رنگ شده اند، نباید آن ها را با آب تمیز کنید، زیرا این رنگ ها در آب حل می شوند. خصوصا در استفاده از جوش شیرین دقت کنید زیرا ممکن است باعث سایش رنگ کابینت های شما شود.